החזר מס לשכירים

רוב השכירים ממלאים את טופס 101 בתחילת השנה ומאז, אם לא החליפו עבודה לא מעדכנים אותו. אם אתה מרוויח בחודש 7500 – 8000 ש"ח נטו, ובמהלך השנה המשפחה שלך התרחבה או סיימת לימודי תעודה או תואר, ולא עדכנת את מחלקת הנהלת חשבונות, שילמת עודף מס.

החזרי מס לשכירים זה כסף שלכם שמחכה שתקחו אותו

בעוד שעצמאים מקבלים את עודפי המס שלהם בסוף השנה עם מילוי הדו"ח השנתי, רבים מהשכירים אינם דורשים אותו ומשאירים בידי מס הכנסה עודף מס של מיליארדי שקלים, שרק מחכה שיבואו וייקחו איתו.

הזמן הממוצע מרגע הגשת בקשת החזר מס הכנסה לשכירים ועד קבלתו עומד על 3-4 חודשים בלבד, והסכום שמתקבל מוצמד לריבית ולמדד. מכיוון שניתן להגיש את הבקשה דרכנו ולחסוך התעסקות מצידך, מדובר באפשרות לקבל בממוצע אלפי שקלים כמעט ללא מאמץ.

 

בדיקת החזר מס מהירה לשנים 2016-21
 • האם הנך עובד כשכיר ומשלם מס הכנסה ?
 • האם החלפת מקומות עבודה ?
 • האם לא עבדת חודש אחד לפחות ?
 • האם קיבלת דמי אבטלה\לידה ?
 • האם הפקדת כספים באופן פרטי לקופת גמל\קרן פנסיה ?
 • האם היתה לך פעילות בבורסה ?
 • האם קיבלת פיצויי פיטורין ?
 • האם סיימת תואר אקדמי ?
 • האם הנך חייל משוחרר ?
 • האם תרמת למוסדות ציבור ?
אנו שמחים לבשר לך כי קיימים 0% סיכוי להחזר מס.
רוצה לדעת בכמה כסף מדובר? השאר פרטים ונחזור בהקדם.
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

קשור: איך מגישים החזר מס?

התנאים להחזר מס לשכירים

1. לא עבדת באופן רציף במהלך השנה האחרונה:

אם היית מובטל, בחופשת מחלה ממושכת, אתה מטפל בילד פגוע או דואג לילד הנמצא במוסד ולכן לא עובד באופן רציף, היית בחופשת לידה או אפילו בטיול ארוך, ובגללם לא היה לך רצף עבודה של 12 חודשים, קיים סיכוי טוב ששילמת מס גבוה מהנדרש ואתה עונה לקריטריון. חישוב המס על שכר עבודה הוא שנתי, ובמידה והחסרת מספר חודשים מגיעים לך החזרי מס.

2. רכשת הגנות ביטוחיות פרטיות או השקעות:

אם יש לך ביטוח חיים פרטי, אתה מפריש לקופת גמל, השקעת בשוק ההון – סביר להניח כי אתה זכאי להחזר מס. אם מכרת דירה ושילמת מס שבח או רכשת ביטוח חיים במסגרת לקיחת המשכנתא, קיימת סבירות גבוהה שתעמוד בתנאים לקבלת החזרי מס לשכירים. למעשה, במידה  שקנית דירה שנמצאת ביישוב ספר ועברת לגור בה, נתת לעצמך עוד סיבה לבקש החזר.

3. עבדת או שהית בחו"ל במהלך שנת המס:

חישוב המס בעבודה בחו"ל אצל מעביד ישראלי, מתבטאת על פי תקנות מיוחדות ובזמן הנפקת התלוש לא ניתן לקבל את כל החיובים והזיכויים באופן שוטף אלא רק בסוף השנה במסגרת הגשת דוח שנתי. הגשת בקשה להחזרי מס לשכירים מבטיחה שתקבל את כל מה שמגיע לך.

4. עבדת במספר עבודות ולא בצעת תיאום מס:

בכל מקום עבודה בו אתה עובד נלקח ממך מס בהתאם למדרגות המס אליהן הגעת. אם אתה עובד ביותר ממקום עבודה אחד ולא בצעת תיאום מס, סביר להניח ששילמת עודף מס. הגשת בקשה להחזר יכולה להיות מאד משתלמת עבורך במצב זה.

5. שינית סטטוס:

השלמת תואר אקדמאי או הפכת לאבא במהלך השנה? מזל טוב פעמיים! אתה זכאי להחזר מס. גם אם אתה הורה לילדים קטנים שעובד כשכיר, אבל לא עדכנת את נקודות הזכות שלך, כנראה ששילמת יותר מדי מס, וכעת מגיע לך החזר. התגרשת ואתה משלם מזונות? גם אתה עומד בתנאי הזכאות.

6. ויש עוד שלל סיבות נוספות:

החוק מגדיר עוד סיבות רבות נוספות לקבלת החזר מס לשכירים, ועל כן זה לא מפתיע שכמעט כל שכיר זכאי להחזרי מס הכנסה.

למה עדיף לך להגיש בקשה לקבלת החזר מס לשכיר דרכנו?

ניתן להגיש בקשה להחזר מס לשכיר לבד, ולהגישה לפקיד השומה הקרוב, אבל לא תמיד משתלם לעשות זאת כך:

 • ראשית, אם יש חוב במס הכנסה, הגשת בקשה באופן הזה יכולה לגרור בקשה לתשלום במקום בקשה להחזר.
 • שנית, כאשר מכירים את כל הסעיפים עבורם אפשר לבקש החזר, השווי הכולל שניתן לקבל בבקשת החזר מס לשכיר יכול להגיע גם לעשרות אלפי שקלים. מי שאינו בקיא בחוק לא מכיר את כל הסעיפים הקטנים שיכולים להיתרגם לנקודות זכות נוספות ולהצטבר למאות ואלפי שקלים בסך הכל, ולכן הסיוע המקצועי שלנו יכול להיות שווה לך הרבה מאד כסף.
 • הגשת הבקשה אפשרית לתקופה של 6 שנים אחורה. אם אין לך טפסי 106 של כל השנים הללו ואישורים מביטוח לאומי (על קבלת דמי אבטלה, על שירות מילואים, על דמי לידה וכדומה), יהיה לך פשוט יותר להגיש את הבקשה דרכנו במקום להתרוצץ ולהשיגם, זאת משום שאנו מקושרים למסופי רשויות המס ומסוגלים להפיק את העתקי הטפסים החסרים עבורך בקלות.
 • יתרון נוסף של הגשת הבקשה דרך כספית החזרי מס, הוא שליועצי המס שלנו יש היכרות עם פקידי השומה השונים. אנחנו מנהלים מעקב אחר הבקשה ומוודאים שלא נעשה טעות בגובה ההחזר שהתקבל, כך שמרגע שיצרת קשר כל מה שנשאר לך לעשות הוא לגלות שהכסף נכנס לחשבון.

תן למומחים של כספית לעשות בשבילך את העבודה!

צור קשר עם כספית
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

החזרי מס לשכירים – שאלות ותשובות נפוצות

יתכן בהחלט. הפרשות סכומים לביטוח פנסיוני באופן עצמאי ולא דרך השכר החודשי, מזכים בהקלות מס. עדכון ההקלות הוא לא אוטומטי. המעסיק לא יודע מכך, ולכן לא מדווח למס הכנסה, ואתה משלם יותר.

כדאי מאוד. גם אם לא עבדת, וגם את וגם בן זוגך זכאים לקבל עוד נקודות זיכוי על הולדת הילד. יש לך הזדמנות לקבל את מה שמגיע לך עד סוף 2021. כדאי לעשות את זה כמה שיותר מהר וביעילות. 

אין צורך. כשכירה, את יכולה לקבל החזר באמצעות תלוש השכר. זאת כל עוד שנת המס הרלוונטית לא הסתיימה, בלי צורך להגיש בקשה להחזר מס. אפשר גם לפנות אלינו בטלפון 09-7653735 להתייעצות.

מגיע לך החזר מס! משלם מס הכנסה? זכותך לקבל את כספך בחזרה!

כספית מעניקה מגוון רחב של שירותים פיננסים - החזרי מס לשכירים, שירותי הנהלת חשבונות ליחידים וחברות, שירותי שכר, דוחות שנתיים למס הכנסה לעצמאיים, הצהרות הון, ייצוג מול רשויות המס.

 
בדיקת זכאות להחזר מס
שוחחו איתנו
שלום!
נשמח לעזור לך, לחץ/י כאן ליצירת קשר בווטסאפ