החזר מס שבח

בפתח הדברים, יצוין כי תחום דיני המס בכלל ומיסוי מקרקעין בפרט נחשבים לתחומי משפט סבוכים ביותר. לאדם מן הישוב יקשה עד מאוד להתמצא בנבכי החוק המסועף והפסיקה המגוונת בנושא מיסוי מקרקעין ומשכך מומלץ להסתייע במומחים (עו"ד, רו"ח, יועצי מס) אשר בקיאים בתחום והעוסקים בכך יום-יום דרך קבע.

מה הוא מס שבח?

מס שבח הינו מס המוטל על השבח (על הרווח) הנובע ממכירת מקרקעין (או מכירת מניות באיגוד מקרקעין). מס השבח בוחן את הרווח שנוצר לאדם בעת ביצוע עסקת מקרקעין, כלומר מס השבח מוטל על עליית הערך שבין שווי רכישת הנכס ("שווי רכישה") לבין המחיר בו נמכר הנכס
("שווי מכירה") כאשר קביעת שומת מס שבח הינה עניין מורכב ביותר, בין היתר, בשל העובדה שהיא נקבעת לפי שיעורי מס משתנים ולפי חלוקה לפרקי זמן.
מס זה מוגדר בחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), תשכ"ג-1963.

החזר מס שבח – מתי ניתן לקבל?

בלא מעט מן המקרים ובהתקיים תנאים כאלו ואחרים המנויים בחוק, ניתן לקבל פטור מתשלום מס שבח. הפטור הפופולארי ביותר בקרב בעלי דירות מגורים הנו הזכאות לקבלת פטור במכירת דירת מגורים אחת לארבע שנים. אולם, בנסיבות מסוימות, תוך תכנון מס לגיטימי, ייתכן והמוכר דירת מגורים, יבחר בפטור אחר המצוי בין הוראות החוק ולעיתים אף יבחר או יחויב, בין אם מרצון ובין אם לאו, להתחייב במס.

ניסיוננו מלמד, כי מוכרי דירות מגורים אשר התחייבו ושילמו מס שבח של למעלה מ-70,000 ש"ח, והתעלמו לחלוטין במסגרת שומת המס שהוגשה על ידם מהוראות החוק המתיר לנכות הוצאות שהוציא המוכר בגין הנכס (לדוגמה: הוצאות השבחת הנכס, דמי תיווך, שכר טרחת עו"ד, שכר טרחת שמאי וכיו"ב) ולא בחנו את האפשרות למזער את גובה המס תוך בחינת שיקולים רלוונטיים בהתאם לגובה ההכנסות של המוכר, גובה ההוצאות, שיעור המס השולי והחבות, הפסדי הון וכיו"ב.

בשביל זה אנחנו כאן!

אם מכרתם דירת מגורים בארבע שנים האחרונות ושילמתם מס שבח או אם מכרתם קרקע או כל נכס מסחרי אחר והתחייבתם בתשלום מס שבח- נציגינו בכספית, ישמחו לבחון עבורכם את זכאותכם לקבלת החזר מס לשכירים וללוות אתכם בתהליך מורכב זה.

בדוק זכאותך להחזר מס ב-20 שניות
צור קשר עם כספית
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

החזר מס שבח – שאלות נפוצות

מס שבח נקבע בהתאם לשבח הריאלי של מוכר הדירה – 25% מס על ההפרש בין המחיר של הדירה כאשר נקנתה, לבין המחיר בו נמכרה, בצמוד למדד ובניכוי הוצאות מוכרות. לתנאי בסיסי זה יש הרבה החרגות ופטורים, שכדאי לבדוק.   

האם הרווחת על מכירת הדירה? מכירה דירה היא עניין יקר, לא פחות משהוא רווחי. יכול להיות שההוצאות הנלוות למכירה קיזזו את חלק או אפילו כל הרווח האפשרי מהמכירה. אם כן, יתכן כי הייתם צריכים לשלם מס נמוך יותר, או כלל לא לשלם!  

יתכן שלא. מדובר בקרבה המוכרת על פי חוק לקבל פטור. בנוסף, צריך לבדוק האם ההורים היו פטורים ממס שבח במכירה, במידה והיו בחיים. אם כן, מעולה. אפשר להשתמש בפטור הזה גם אם יש כמה דירות בבעלותכם, או אם ניצלתם בעבר פטורים אחרים.​

מגיע לך החזר מס! משלם מס הכנסה? זכותך לקבל את כספך בחזרה!

כספית מעניקה מגוון רחב של שירותים פיננסים - החזרי מס לשכירים, שירותי הנהלת חשבונות ליחידים וחברות, שירותי שכר, דוחות שנתיים למס הכנסה לעצמאיים, הצהרות הון, ייצוג מול רשויות המס.

 
בדיקת זכאות להחזר מס
שוחחו איתנו
שלום!
נשמח לעזור לך, לחץ/י כאן ליצירת קשר בווטסאפ