איך מגישים בקשה להחזר מס לשכיר?

לא בטוח איך מקבלים החזר מס? תוהה האם אתה עומד בתנאים המתאימים להגשת בקשה להחזר מס? אנחנו כאן כדי לעשות לך סדר ולעזור לך להבין.

הגשת טופס בקשה להחזר מס הכנסה, היא בעצם הפעולה המקבילה של הגשת דו"ח שנתי עבור עצמאים, שמטרתה לבחון האם השכיר שילם עודף מס. במידה ובדיקת החזר מס העלתה כי השכיר שילם יותר מדי מס הכנסה, המדינה מחזירה לו את הכסף, וביטוח לאומי מעדכן את הנתונים בהתאם, ומחזיר לו כסף גם כן.

למי לא כדאי לבקש החזר מס לשכירים?

אם כך, התנאי הבסיסי לקבלת החזר מס הוא לשלם מס. מקבלי קצבאות, מענק הכנסה (הידוע גם כמס הכנסה שלילי), עובדים במשרה חלקים ומשתכרים פחות מ-6,000 ש"ח לחודש, לא יקבלו החזר מס הכנסה, משום שלא נגבה מהם מס במהלך השנה.

עצמאים המגישים דו"ח שנתי מקבלים את החזר המס שלהם באופן זה, ולכן גם להם לא כדאי לבקש החזרי מס.

חוץ ממי שמנינו, כמעט כל אוכלוסיית השכירים משלמת עודף מס, כיוון שרובנו לא מודעים לכל נקודות הזכות שעומדות לרשותנו, ולא תמיד זוכרים לעדכן את מחלקת כח אדם על שינויים. מדובר על אלפי שקלים בשנה שאנו משלמים לשווא, וההחזר שמגיע לכדי אלפי ועשרות אלפי שקלים, יכול לתת מרווח נשימה למשפחה הנאבקת במינוס חודש בחודשו.

מתי לשכיר כדאי להגיש בקשה להחזר מס?

בניגוד לעצמאים המוגבלים בזמן, שכירים יכולים להגיש טופס החזר מס הכנסה לאורך כל השנה, ולקבל את הכסף תוך 3-4 חודשים מיום שהטופס הוגש למס הכנסה. משמעות הדבר היא שניתן לתזמן את ההגשה לתקופה שבה נוח לנו לחפש את החומרים הדרושים או לתקופה שבה אנו משערים שתוספת של כמה אלפי שקלים יוכלו לעזור לנו במיוחד, כמו למשל לקראת החופש הגדול, החגים, או תחילת שנת הלימודים.

ניתן להגיש טופס החזר מס רטרואקטיבית ל-6 שנים. למה זה חשוב? כי אם במהלך השנים הללו למדתם לתואר אקדמי או ללימודי תעודה, השתחררתם מצה"ל או משירות לאומי, ספגתם הפסדים בשוק ההון, או נולד לכם ילד במהלך שנת מס ולא עדכנתם 101? תוכלו לקבל עבורם החזרי מס, אך אם יעברו יותר מ-6 שנים, חלון ההזדמנויות יחלוף.בקשה להחזר מס לשכירים

אילו טפסים צריך להביא?

  1. טופס 106: כדי לקבל החזרי מס עליכם להראות ששילמתם מס. הביאו את טפסי 106 של השנים עבורן אתם מבקשים החזרי מס, מכל מקומות העבודה בהם עבדתם.
  2. אישורי ביטוח לאומי: המס לשכירים מבוסס על הערכת ההכנסה הצפויה וחלוקתה לשנה. אם במהלך השנה יצאתם לחופשת לידה או הייתם מובטלים, בוודאות שילמתם יותר מדי מס. הביאו את האישורים מביטוח לאומי על דמי האבטלה או דמי הלידה שקיבלתם.
  3. אישור על ניכוי מס מהבנק (טופס 867): אישור מהבנק שמפרט את ניכוי המס במקור מרווחי ניירות ערך ודיבידנדים.
    אישור סיום תואר / קורס מקצועי.
  4. טופס 161: קבלת פיצויים ממקום העבודה, או קבלת מענק פרישה.
  5. אישורים רפואיים: יש מגוון בעיות רפואיות המקנים זכאות להחזרי מס.
  6. קבלות ומסמכים: על תרומות, הוצאות מוכרות, הפקדות לקרנות פרטיות ועוד.

איך מקבלים את החזר המס בפועל?

כמו בהרבה דברים בחיים, יש את הדרך הקלה והקשה:
בדרך הקשה תצטרכו לפנות ללשכת מס הכנסה בעירכם, למלא טופס 135 – דו"ח שנתי לשכירים, בקשה להחזר מס.

הדרך הקלה היא לפנות לחברה להחזרי מס שתעשה את העבודה עבורכם, תטפל בטפסים ובהשגת המידע מהגופים הביורוקרטים, ותחסוך לכם התעסקות וזמן. בזכות הניסיון, והמקצועיות שלנו אנחנו מכירים את הסעיפים הקטנים ששווים עוד כמה מאות עד אלפי שקלים להחזר, ואם זו הפעם הראשונה שלכם, יכולים להצטבר ללא מעט כסף, ויכולים להבטיח לכם שיעורי הצלחה בקבלת החזר מס הקרובים ל-100%.

פנו אלינו עוד היום ונבדוק זכאותכם!

צור קשר עם כספית
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

כספית מעניקה מגוון רחב של שירותים פיננסים - החזרי מס לשכירים, שירותי הנהלת חשבונות ליחידים וחברות, שירותי שכר, דוחות שנתיים למס הכנסה לעצמאיים, הצהרות הון, ייצוג מול רשויות המס.

 
בדיקת זכאות להחזר מס
שוחחו איתנו
שלום!
נשמח לעזור לך, לחץ/י כאן ליצירת קשר בווטסאפ