החזר מס לבעלי הכנסה גבוהה – כל מה שצריך לדעת

החזר מס – מתי ולמה? 

במידה ושילמתם סכומים גבוהים יותר מאשר הייתם חייבים בפועל למס הכנסה, אתם זכאים לקבל החזרי מס בגובה ההפרש. כל אדם מחויב בתשלומי מס בהתאם למספר פרמטרים שונים, וחישוב הסכום נעשה בצורה שנתית – ולא באופן חודשי כפי שנהוג לחשוב. 

לפיכך, שינויים שחלו לאורך השנה בחייו של העובד יכולים להשפיע בדיעבד על סכומים שכבר שולמו במהלך שנת המס למס הכנסה. למשל, הבאת ילד לעולם, סיום תואר אקדמי או פיטורים גורמים לשינוי בחבות המס. בנוסף, לעיתים העובד לא מבצע תיאום מס, במידה והוא עובד במספר מקומות עבודה, ומשלם יותר מאשר הוא אמור. 

האם קיים שוני בתשלומי המס לבעלי הכנסה גבוהה? 

ככל ומשכורתו של אדם עולה – עליו לשלם מס הכנסה בסכומים גבוהים יותר בהתאם. בנוסף, במדינת ישראל קיים מיסוי פרוגרסיבי על הכנסות משכר (סעיף 121 לפקודת מס הכנסה). לפיכך, בעלי הכנסה גבוהה משלמים אחוזים גבוהים יותר משכרם למס הכנסה, מאשר בעלי הכנסה ממוצעת. 

לדוגמה, שכיר המשתכר באזור 60 אלף ₪ בחודש ישלם מס גבוה (שיעור מס של 50%) בהרבה משכיר המשתכר בסכומים באזור 10 אלף ₪ (שיעור מס של 20%). 

כאמור, שכירים בעלי משכורת גבוהה משלמים סכומים גבוהים מאוד למס הכנסה. רבים מהם זכאים להחזר מס לאחר שהתברר ששילמו מס מעבר לנדרש.החזרי מס לבעלי משכורת גבוהה

טיפים להתנהלות נכונה לקבלת החזרי מס

  • בדיקה – מומלץ לבצע בדיקה זכאות להחזר מס לאחר תום שנת המס. ניתן להיעזר באתר רשות המס ובמחשבונים רבים הנמצאים באינטרנט על מנת לגלות את שיעור המס הנכון. כמו כן, מומלץ להכיר את הפרמטרים הנפוצים המזכים בנקודות זיכוי מס שיכולים לחול עליכם במהלך השנה, או שחלו בשנים האחרונות, כדוגמת הולדת ילד. במצב של ספק, כדאי ומומלץ להתייעץ עם לחברה המתמחה בהחזרי המס. 
  • שמרו מסמכים – טיפ נוסף הינו לשמור על מסמכים ואישורים מהעבודה. מומלץ להחזיק קלסר מסודר שיכיל את תלושי השכר שלכם, אישורים מסוימים שהתקבלו ממקום העבודה ומסמכים נוספים. תיעוד זה יקל עליכם מאוד בעת הגשת הבקשה לקבל החזרי מס ויסייע לכם להוכיח את זכאותכם. השגת הטפסים במועד מאוחר יותר עלול להיות מסובך מאוד ואולי אף ימנע מכם מלכתחילה להגיש את הבקשה. 

סיכום החזרי מס לבעלי משכורת גבוהה

עובדים רבים בעלי שכר גבוה זכאים לקבל החזרי מס שיכולים להגיע להיקפים גבוהים. כדאי לבדוק כמה עליכם לשלם ולא לסמוך רק על המעסיק, וכן לשמור תלושי שכר ומסמכים נוספים שיעזרו לכם בהמשך. 

 

כספית מעניקה מגוון רחב של שירותים פיננסים - החזרי מס לשכירים, שירותי הנהלת חשבונות ליחידים וחברות, שירותי שכר, דוחות שנתיים למס הכנסה לעצמאיים, הצהרות הון, ייצוג מול רשויות המס.

 
בדיקת זכאות להחזר מס
שוחחו איתנו
שלום!
נשמח לעזור לך, לחץ/י כאן ליצירת קשר בווטסאפ